Vepřová kotleta na špeku a fazolových luscích či zelenině

Suroviny na 1 porci: 200 až 250 gramů vepřové kotlety, 150 gramů fazolových lusků či zeleniny, olej, sůl, kmín, pepř, česnek, slanina.
Postup: Kotletu naložíme na dva až tři dny do marinády z oleje a koření. Takto připravenou kotletu pak opečeme na pánvi na oleji nebo sádle. Na druhé pánvi si orestujeme nakrájené fazolky nebo zeleninu. Přidáme nakrájenou slaninu a česnek.
Kotletu pečeme zprudka a musíme dávat pozor, abychom ji neupražili a nezbavili šťávy. Rozhodně do kotlety nepíchejte, snažte se ji obracet kleštěmi nebo dvěma dřevěnými obracečkami. Pokud je maso hotové, vložíme ho na střed talíře a přidáme fazolky se slaninou. Můžeme posypat na jemno nakrájenou pažitkou. Jde o velmi vydatné jídlo, takže jiné přílohy jsou v podstatě zbytečné. Toto jídlo ocení především příznivci masových pochoutek, jako nápoj neuškodí sklenka vína podle vaší chuti. Můžeme podávat i při slavnostních příležitostech.
Na samotný závěr je ale ještě nutné dodat, že lze tuto variantu připravit i z masa hovězího. Zároveň ale musíte počítat i s většími náklady. Ovšem chuťový požitek stojí za to!