Vedoucí se snaží dětem připravit po celých 12 dní bohatý program, aby se děti nejen nenudily, ale odnesly si velké prázdninové a někdy i netradiční zážitky. Program přiblížila vedoucí Monika Babková: „První běh byl ve znamení Popletených pohádek, na druhém děti lovily Bobříky.“

Již tradiční je také spolupráce se strakonickou policií, děti viděly ukázky výcviku policejních psů. Neodmyslitelnou součástí obou těchto letních táborů je také návštěva radomyšlských dobrovolných hasičů a vojáků z 25. protiletadlového raketového pluku ze Strakonic a jejich roty zabezpečení.

Den s vojáky začíná pro děti naprosto netradičním budíčkem, a to výstřely do vzduchu, které rozhodně nelze přeslechnout a vzbudí každého i velkého spáče. Děti si mohou prohlédnout i různé vojenské zbraně. Zajímavostí jsou ukázky ošetření zranění, se kterými by se děti mohly případně v lese setkat. Jako bonus se děti svezou po lese na vojenské Tatře. Děti potrénují střelbu ze vzduchovky a na závěr je připravená střelecká soutěž. „Na Chvalov jezdíme již několik let, je hezké vidět, že naše profese děti zajímá a baví,“ řekl Zdeněk Šišpela, poručík čety strakonického pluku.

Spoustu zážitků z Chvalova zůstává dětem v myslích po celý rok. Některé se dál potkávají i ve škole a mají po celý rok o čem vyprávět a mohou se těšit na další prázdniny.

Alena Šrámková