Nejvíc to pociťují její malí uživatelé. „Nejlepší je tabule, kam kreslím a taky tady, jak se dá jezdit,“ hodnotí novou změkčenou a odvodněnou dopadovou v přestávce mezi závody na odrážedlech plochu tříletý Matyáš Hanzlík. Právě díky úpravě ploch je nyní zahrada pro děti přístupná po většinu roku, před deštěm, nebo sluníčkem se navíc mohou schovat ve velkém altánu. Potvrzuje to i ředitelka Jitka Langerová. „Děti si našly nové schovávačky, strašně moc si užívají provazové lávky a houpačky. A pro mě je důležité, že vše naprosto odpovídá docela přísným normám,“ vysvětluje.

Číčenická mateřská škola je v okolí populární, mimo jiné se otevírá už v šest hodin ráno a rodiče do ní vozí děti ze širokého okolí. „Školku máme skvělou, jsme na ni hodně pyšní, ale zahrada s kvalitním hřištěm nám hodně chyběla. Zároveň ale nejde o levnou záležitost,“ doplnila při slavnostním otevření starostka Renata Regálová. K rozsáhlým úpravám proto obec s více než pěti sty obyvateli přistoupila až po získání dotace 220 tisíc korun od Nadace ČEZ.

„Samozřejmě zohledňujeme to, že Číčenice leží v relativní blízkosti elektrárny Temelín. A jsme moc rádi, že obce v jejím okolí se rozvíjí a nabízejí obyvatelům stále více lepších služeb,“ konstatuje člen správní rady Nadace ČEZ František Lust.

Hřiště je pro děti přístupné od konce týdne, naplno jej ale pedagožky chtějí začít využívat od jara příštího roku, kdy novým prvkům přizpůsobí i program her a výuky.