Vodňanská radnice jim k jejich svátku 1. června nadělila celkem 15 nových herních prvků. „Lesopark za střední rybářskou školou se ve tři hodiny odpoledne zaplnil rodinami s dětmi. Symbolického přestřihnutí pásky se ujal starosta Václav Heřman a téměř 200 přítomných dětí se ihned rozeběhlo po parku vyzkoušet si proplétadlo, balancovadlo, váleček, klády, šlapáky, houpačku, veverčí dráhu a další sportovní lákadla,“ řekla Šárka Růžičková, vedoucí odboru správy majetku a investic.

Den dětí byl pořádán ve spolupráci města, Domu dětí a mládeže Vodňany a Sokola Vodňany. Až do šesti hodin večer se v lesoparku soutěžilo o ceny, jezdilo na koni, a ty nejmenší děti si užívaly ve skákacím hradu. Nechyběl ani kouzelník s tvarovacími balónky, či malování na obličej. V průběhu celého odpoledne akci navštívilo více než pět stovek lidí.

„Zhotovitelem projektu Stezka v Zátiší je firma Jiří Hájek. Celou tuto etapu dokončí v měsíci září, kdy na stezce přibude 13 druhů hub. Plastiky v nadživotní velikosti budou vyrobeny z laminátu a natřeny barvami v přirozených tónech. Nejvyšší exemplář dosáhne až dvou metrů. U nižších druhů hub se velikost modelů bude pohybovat od 0,4 do 1,3 metru,“ doplnila Šárka Růžičková.

Celá akce, na které nechybělo občerstvení, či hrací karty zdarma, byla finančně podpořena městem Vodňany.