Od února rozjela ve městě pobočka strakonického domu dětí a mládeže (DDM) několik zájmových kroužků pro děti. Zkušební provoz odhalil obrovský zájem o volnočasové aktivity a DDM muselo hledat stále nové vedoucí kroužků i prostory, kam se s dětmi uchýlit.

„Ochotně nám vyšla vstříc volyňská základní škola. Ta nám dala k nájmu dvě tělocvičny na florbal a aerobik,“ řekla včera ředitelka DDM Iva Šrámková. Své další využití našla díky kroužkům i stará radnice. „Město nám také pomohlo a zdarma poskytlo dvě místnosti pro tvůrčí dílnu a šachový kroužek ve staré radnici,“ dodala.

Oficiální pobočku ve Volyni ale organizace nemá. Neuvažuje o centralizaci pod jednu střechu? „Provozujeme zatím pouze aktivity. Je to pro nás organizačně složitější, protože nemáme zázemí. Ale popud k zřízení pobočky by muselo dát město na kraj, jehož jsme zařízením,“ upřesnila Šrámková.
„Nikdo zatím myšlenku o zřízení pobočky nevyřknul, takže jsme o ní neuvažovali. S aktivitami domu dětí jsem ale spokojená, konečně se ve městě pro děti neco děje,“ chválí si starostka Lenka Nestřebová.

Velký zájem o kroužky potvrzuje i to, že se rozjely o více než půl roku dříve, než bylo zamýšleno a stále přibývají. Od září chce DDM nabídnout i výuku angličtiny, němčiny, ruštiny a kroužek paličkování. „Rádi bychom rozšířili i sportovní aktivity, o které je největší zájem, ale zatím nemáme vedoucí,“ poznamenala na závěr Iva Šrámková.