V provozu bude celkem 11 linek; 9 linek jezdí celou sezonu, dvě linky jsou prázdninové. Spojují krajská a okresní města s oblastmi Šumavy, Lipenska, Novohradských hor, Orlíku, Třeboňska a České Kanady.

Oproti loňskému roku došlo k výraznému rozšíření nabídky dopravy v oblasti Lipna včetně dlouho požadovaného propojení Lipenska s centrální Šumavou. „Konktrétně se jedná o prodloužení trasy Vltavské linky, která původně spojovala České Budějovice s Horní Planou, v letošním roce se cestující touto linkou dostanou přes Volary až na Kvildu. Zároveň přibyly nové spoje mezi Vyšším Brodem a Horní Planou rozložené v průběhu dne. Dále je rozšířen provoz po centrální Šumavě prostřednictvím nového spoje mezi Kvildou, Horskou Kvildou a Vimperkem,“ uvádí Jiří Kafka, jednatel společnosti JIKORD.

„V současné době je v okolí Lipna přibližně 200 kilometrů cyklostezek, které jsou vhodné pro cyklisty všech úrovní zdatnosti. Stezky jsou dobře značené a vedou krásnou krajinou okolo Lipna a podél Vltavy. V květnu byla otevřena další část cyklostezky mezi Lipnem nad Vltavou a Vyšším Brodem, která představuje významnou krajskou investici. I proto je zajištění odpovídající dopravní obslužnosti v oblasti Lipenska logickým krokem,“ říká Antonín Krák, náměstek hejtmana.

Ilustrační foto. Cyklobusy.Kapacita přepravy kol se pohybuje od 5 do 25 kol. Ilustrační foto. Zdroj: Deník/ Radka Doležalová

I letos v rámci zajištění co nejvíce návazností je umožněno přestupovat mezi jednotlivými cyklospoji. A to jak mezi autobusy navzájem, tak mezi autobusy a vlaky, jako je tomu ve Vyšším Brodě či v Nové Peci. Na Kvildě je zajištěna návaznost na cyklobusy Plzeňského kraje, cestujícím je tak umožněno dostat se na Bučinu, Srní, do Sušice či do Železné Rudy.

Linky jsou provozovány malokapacitními a klasickými autobusy, kapacita přepravy kol se pohybuje od 5 do 25 kol. Na systému je uplatňován smluvní tarif Jihočeského kraje a je zde akceptována jihočeská krajská jízdenka JIKORD plus, která nabízí zvýhodněné cestování především pro rodiny či skupiny.

Další informace na www.jihoceskajizdenka.cz/cyklobusy.