„Je to po celé republice, jižních Čech nevyjímaje. Začalo to ode dne, kdy se nařízením státu zavřely všechny školy. Zatím nestoupá počet skutečně dojednaných hlídání, ale lidé se informují o tom, jaké mají možnosti. Myslím, že zatím využívají volno, které jim nabízí stát a pak budou teprve jednat,“ říká zakladatel společnosti Petr Šigut.

Sehnat chůvy prý v tuto chvíli není problém. Nabídka je silná, protože zůstávají zavřené také střední a vysoké školy. Zájem o práci projevily studentky pedagogických a zdravotních škol, či studentky psychologie. „Podle předběžného zájmu vidíme, že lidé mají zájem hlavně o to, aby s jejich dětmi zůstal někdo doma a oni mohli do práce. Jestli chůva naučí jejich potomky hrát na hudební nástroj nebo je zdokonalí v nějakém cizím jazyce, pro rodiče není v tuto chvíli důležité, i když běžně to řeší,“ zmínil Šigut.

O hlídání dětí se zajímají i větší firmy, které nechávají své zaměstnance pracovat z domova. „I tady může být chůva nápomocná, dokáže zabavit děti ve vedlejší místnosti a rodiče si mohou v klidu vyřídit pracovní povinnosti,“ dodává Petr Šigut s tím, že podobnou poptávku už řešil i s jednou českobudějovickou společností.