Její majitel Zdeněk Václavík ze Strakonic k ní přišel v roce 1985. Tedy za 25 000 tisíc korun, což bylo opravdu dost peněz. "Koupil jsem ji v Protivíně, ale neměl jsem tehdy tolik peněz. To víte, moc velké výplaty nebyly, mladá rodina… Ale když jsem auto viděl, něco mne na něm oslovilo," vzpomínal na 10. setkání veteránů ve Volyni. Auto bylo tehdy sice garážované, ale přesto s velmi poškozenou střechou. "Padaly na ni kousky tašek, takže celá jeho dřevěná střecha byla zničená," pokračuje Zdeněk Václavík.

Příběh ale měl pro pana Zdeňka sladký konec. Sehnal dva sponzory a s autem přijel do Strakonic. Začala sedmiletá renovace vozu, ke kterému má technický průkaz z roku 1954. Kdo s ním jezdil před tímto rokem, neví. Svůj poklad vyváží Zdeněk Václavík ven tak jednou ročně na podobné srazy, jako byl ten ve Volyni. Běžný provoz by se mu asi dost prodražil. "Uváděná spotřeba je asi 16 litrů na sto kilometrů, ale mám zkušenost, že pod dvacet se nedostanu," dodal Zdeněk Václavík.

A tak zbývá dodat, že Pragovka má výkon 66 koní, obsah 2,5 litru a v dobách svého mládí prý dokázala jet rychlostí až 110 kilometrů v hodině.