Pod Malsičkou vysadili původní dřeviny. Pokvetou tu hrušně i jeřáby

Podél silnice pod vrchem Malsička ve Volyni byla vysazená nová smíšená alej. Pro výsadbu byly navrženy původní druhy dřevin. Jsou to kultivary do toho prostředí vhodné. Své místo tu našlo celkem 21 vzrostlých stromů, jsou mezi nimi hrušně, javory, jeřáby a střemcha, což je druh slivoně. Pode informací volyňské radnice provedla výsadbu s pomocí veřejnosti firma Jindřicha Peterky ze Sepekova ze celkovou cenu bezmála 221 tisíc korun včetně DPH. Město Volyně získalo na výsadbu finanční příspěvek 127 tisíc korun od Nadace ČEZ z grantu s názvem Stromy.

Bavorov zve na rybářské závody a setkání harmonikářů

V sobotu 25. května nebude v Bavorově o akce nouze. První víkendový den pořádá Český rybářský svaz – Místní organizace Bavorov rybářské závody na rybníku Hliník. Prezentace závodníků je na programu od 5 do 6 hodin. „Od 13 hodin se budou konat také dětské závody a po celou dobu bude zajištěno občerstvení,“ pozval na akci starosta Petr Šafránek. Kdo raději muziku, než rybaření, ten je v sobotu zvaný na setkání harmonikářů, koná se od 14 hodin na zahradě Panského domu v Bavorově.

Uzavření železničního přejezdu u Škořetic

S omezením dopravy by měli řidiči od 15.června do 4. července 2024 počítat na trase Sedlice – Škvořetice. Důvodem úplné uzavírky silnice III. třídy v Sedlici je  oprava místního železničního přejezdu. Akce naruší i autobusovou dopravu. Autobusová zastávka Sedlice „Nádražní“ bude přesunuta na zastávku Sedlice „náměstí.“

Na Šumavu vás i s kolem dovezou cyklobusy

Jihočeské cyklobusy už se zase daly do pohybu, na výlet na Šumavu se s nimi můžete vydat i ze Strakonicka od 18. května do 13. října. Zájemce sveze linka s označením Táborsko -Šumavská , která jede trasu Tábor – Písek – Strakonice – Vimperk – Kvilda. Na okrese Strakonice staví na autobusovém nádraží ve Strakonicích a na náměstí ve Volyni. Podrobné informace najdete na webových stránkách: www.jihoceskajizdenka.cz/cyklobusy.