V chelčické komunitní zahradě připravil klub přírodní zahrady a spolek Přátel Chelčického domova sv. Linharta pro druhé oslavu v podobě přání Matce Zemi, a to s tvořením, slavnostním ohněm i poznáváním přírody.
"V rumišti v zahradě, kde se pod kameny vylíhli malí slepýši, vznikly malé mechové domky pro brouky, malí i velcí si namalovali závěsné lucerničky a vázičky, učili jsme se poznávat ovocné dřeviny, rostliny i byliny, vyzkoušeli jsme si, že správně třídit odpad není nic lehkého a dokonce jsme si odnesli domů i mechovou planetu Zemi," řekla vedoucí domova Klára Kavanová Mušková.

Den Země
je každoroční celosvětová událost organizovaná 22. dubna a zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí. Poprvé byl Den Země slaven v roce 1970, v současnosti probíhá každoročně ve více než 193 zemích světa a je koordinován organizací Earth Day Network.

Nechyběly ani výborné pečené brambory na ohni, skvělé tvarohové a bylinkové dipy a dobrý pečený čaj. "Bylo to páteční odpoledne plné dobré nálady, čerstvého vzduchu po dešti a tepla nejen ohnivého," doplnila za domov Markéta Cinádrová.

Chelčický domov sv. Linharta byl otevřen 2. dubna 2010 jako středisko Domova sv. Anežky, o.p.s. v Týně n. Vltavou. Dne 10. června 2011 byla založena obecně prospěšná společnost Chelčický domov sv. Linharta, která od 1. 7. 2012 převzala poskytování sociální služby. Poskytuje ambulantní a terénní služby sociální prevence, které jsou určeny osobám se sníženou soběstačností z důvodu zdravotního postižení.