Akci pořádá Charita Strakonice prvním rokem, startovné je dobrovolné a výtěžek půjde na přístavbu Domu klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích.

Na pochod mohou vyrazit všichni pejskaři, kteří si chtějí užít hezkou procházku a hraní se svým čtyřnohým kamarádem a navíc ještě pomoci dobré věci. „Psí soutěže, které máme pro účastníky připravené, jsou pouze hrou pro psy a jejich pány, nijak se nehodnotí. Jde o to se zasmát a společně si užít krásné odpoledne,“ zmínila za pořadatele ředitelka Charity Strakonice Olga Medlínová, ale dodala, že pro své čtyřnohé kamarády můžete získat i odměny.

Domov klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích oslavil 19 let.
VIDEO: Ten čas letí, sv. Anně je už 19 let. Nyní vyhlíží novou budoucnost

Z Mutěnic se bude startovat po skupinkách, jak budou účastníci postupně přicházet. Na letišti, kde je cíl, začne přibližně od 15 hodin ukázka výcviku služebních psů, na kterou se může přijít podívat kdokoliv, kdo má zájem. Odpoledne zpříjemní svojí hudbou i skupina Pauza, která začne hrát od 16 hodin. Občerstvení je zajištěno na startu i v cíli.

Pokud plánujete na pochod ještě vyrazit a nestihli jste poslat přihlášku, dejte o sobě pořadatelům vědět alespoň po telefonu 733 579 566 nebo na e-mail olga.malaskova@strakonice.charita.cz.