Původně tvrz, od roku 1781 už barokní zámek, stojí v samém centru dění. Podle vyprávění místních se na zámku v noci tu a tam rozsvěcí a zhasíná, ačkoliv tam v té době nemá nikdo být. Jiná povídka zase praví, že s úderem jedenácté hodiny večerní začínají padat předměty na zem. Zámek v dnešní době slouží mateřské a základní škole. Ta má třináct spádových oblastí i svůj školní autobus.

V zámku jsou umístěny dvě muzejní expozice: Lidová řemesla Pošumaví a Galerie nositelů tradice lidových řemesel. V jedné z bývalých zámeckých hospodářských budov sídlí místní informační středisko.

Zámek neobklopují jen děti či strašidelné historky obyvatel, ale také anglický park a naučná stezka. Má asi dva kilometry a trasa není nijak zvlášť náročná, zvládnou ji jak děti,tak senioři. První zastavení je právě u zámku. Stanic je celkem devět, na informačních cedulích se dozvíte ledacos zajímavého o dřevařství v oblasti i lidových řemeslech.

Na sedmé zastávce, na vrcholu kopce Chlum, na vás čeká kamenná rozhledna, ze které uvidíte Prácheňsko jako na dlani. Její stavba začala symbolickým položením základního kamene v roce 2006. Stavba samotná vypukla o dva roky později. První návštěvníci se na ni vyšplhali u příležitosti tradiční srpnové pouti v roce 2010. Dvacet osm metrů vysokou stavbu v nadmořské výšce 609 metrů můžete za dvacet korun navštívit v říjnu o víkendech a ve svátek od deseti do šestnácti hodin.

Dojdete-li stezkou na konec, rozprostře se před vámi skanzen lidové architektury. Je vnímán jako záchranný projekt pro v terénu ohrožené objekty lidového stavitelství v jihozápadních Čechách.

V plánech Vlastivědného muzea Dr. Hostaše v Klatovech, pod které skanzen spadá, je v nejbližších letech vystavět vstupní usedlost se zázemím pro návštěvníky a zpřístupnit první usedlost transferovaných nemovitostí: obytné stavení s chlévem, stodolu, roubenou kolnu, špýchar.