Měli totiž jedinečnou příležitost všem ukázat, co v nich je a že školní jídelna nemusí být vůbec nudná. K prvnímu soutěžnímu úkolu Máme to na talíři už 100 let! tak kuchařky vymýšlely menu v duchu první republiky. Děti ochutnaly oblíbená jídla prezidenta T.G.M. „Připravovali jsme domácí paštiku z husích jater, uzenou polévku s kroupami, hovězí roštěnou na houbách a jako dezert švestkový koláč s mákem,“ pochlubily se kuchařky Petra Vilímová a Pavla Pašavová.

Soutěž ale nespočívala jen ve vaření. Školní tým musel ke každému tématu vymyslet prezentaci. A tak mimo jiné na obecním úřadě vnikla výstava s tématem kuchyně našich prababiček. V rámci soutěže oslavily děti také svátek sv. Valentýna nebo uspořádaly svatební hostinu. „Vše se samozřejmě nemohlo odehrávat jen v rámci oběda ve školní jídelně. Zapojila se hlavně školní družina. Akce jsme pořádali také po vyučování pro rodiče,“ dodala ředitelka školy Dana Šatrová.

A co na to děti? „Nejvíc se mi chutnala tortila, tu jsem nikdy neměl. Nám se líbila svatba, mohli jsme se obléci jako ženichové a nevěsty. A výborná byla i knedlíčková polévka,“ chválili si žáci školy.

Soutěž je provázela celým školním rokem.

Soutěžní témata:
Máme to na talíři už 100 let!
Posezení s pamětníky, aneb „Dědečku vyprávěj“
Slavíme se školní jídelnou
Dobroty našich prababiček
Už si někdy jedl…?
Večeře na téma:…
Barvy a vůně ve školní jídelně
Jdeme do finále