ČESKO ZPÍVÁ KOLEDY
1. Fotografie z vašeho zpívání včetně krátkého textu posílejte co nejdříve na petr.skotko@denik.cz

2. Ve středečním vydání. Strakonického deníku najdete zvláštní přílohu s texty koled. Přílohu budeme v omezeném množství rozdávat také na Velkém náměstí ve Strakonicích.


Jednoduchý název Česko zpívá koledy se už vžil natolik, že pro stovky a tisíce lidí znamená jediné: možnost sejít se dohromady, popřát si klid, pohodu a zdraví, na chvíli zapomenout na celoroční shon, sváry a stres. A to vše za zvuku českých koled. „Tento nápad patří mezi ty, které se Bohu jistě velmi líbí.

Už jen proto, že lidé mají k sobě, a tím i Bohu, blíž. A Vánoce jsou ten pravý čas pohodu a uklidnění,“ řekl při jedné z akcí ve Strakonicích římskokatolický farář Otec Roman Dvořák.

Právě ve Strakonicích už od začátku doprovází Česko zpívá koledy vynikající sbormistryně Marcela Miková se zpěváky ze svých tří sborů, které řídí – Fere Angeli, Hlasoň a sbor Gymnázia Strakonice.

„Mám české koledy ráda. A je pro nás ctí na akci Česko zpívá koledy vstupovat,“ řekla.

Jaký bude programve středu od 18 hodin na Velkém náměstí ve Strakonicích? Opět vystoupí zpěváci ze zmíněných sborů – Fere Angeli, Hlasoň a Sboru Gymnázia Strakonice pod vedením sbormistryně Marcely Mikové. Už před začátkem budou znít náměstím koledy a vánoční skladby. Před 18. hodinou pronese několik slov farář Roman Dvořák. Akce skončí přibližně kolem 18.30 hodin. Od 17.45 do 18.30 hodin bude provoz na kruhové křižovatce uzavřen.

V Prachaticích vše začne už v 17 hodin, zpěváci se naladí na 18. hodinu, aby chytili tu správnou notu na koledy. Vystoupí soubory ze ZŠ ve Vodňanské ulici pod vedením Aleny Bískové, ze ZŠ v ulici Zlatá stezka pod vedením Kamily Strejčkové a pěvecký sbor Fontána ze Střední pedagogické školy pod vedením Petry Sovové.

V Písku budou znít koledy na nádvoří Sladovny. Předzpívá je sbor ze ZUŠ Písek pod vedením Milady Klátilové.

Vybrané koledy naladíte také na vlnách Českého rozhlasu České Budějovice 106,4 MHz.

Kde se letos nejen na Strakonicku zpívá?Domov pro seniory Blatná
Obec Přešťovice
Obec Radošovice
Obec Čestice
Obec Mladějovice
Obec Sousedovice
Centrum sociální pomoci Vodňany
ZŠ Radomyšl
Obec Cehnice
Sp. Areál Blanice Vodňany
Dům klidného stáří
Sousedovice
SDH Volenice
MěÚSS Strakonice – DD Strakonice
Obec Sedlo
Obec Dolní Poříčí
Město Strakonice
Obec Čečelovice
Městys Katovice
Biopekárna Sedlčany