Obec Čepřovice získala 6. března ocenění Zlatý erb. Tato soutěž mapuje nejlepší webové stránky měst a obcí Jihočeského kraje spolu s nejlepší webovou službou. A jednou z obcí jsou také Čepřovice na Strakonicku. „Nikdy jsme žádnou cenu nezískali, o to jsou naše pocity větší. Je úplně jedno, že s oceněním není spjata žádná finanční nebo materiálová podpora. Zlatý erb je pro nás důkaz, že děláme tuhle práci dobře,“ řekla starostka Barbora Poláčková.

Rozvoj webových stránek ocenila hejtmanka Ivana Stráská. „Elektronika a webové portály se staly nedílnou součástí komunikace obcí a měst s občany a jsem velice ráda, že jsou tyto portály čím dál lepší. Dokonce i malé obce jsou schopny udělat krásné a nápadité aplikace, což se ukázalo právě díky této soutěži,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská.

Držitelem Zlatého erbu 2018 v kategorii měst se stal Tábor a v kategorii obcí Staré Město pod Landštejnem (okres Jindřichův Hradec). V kategorii Smart City a nejlepší elektronická služba pak jsou hned dva vítězové, a to navigační systém parkování v Písku spolu s interaktivní mapou míst s kontejnery na tříděný odpad v Prachaticích.