close Okresní soud řeší trestný čin násilí proti úřední osobě. info Zdroj: Deník / Petr Škotko zoom_in Podle státní zástupkyně Miroslavy Prokešové se měl dopustit trestného činu násilí proti úřední osobě tím, že se snažil svým vozem v ulici Lidická najet na strážníka městské policie R.Š. Tomu měla předcházet honička v ulicích města a zablokování jeho vozu dvěma auty MP a tranzitem PČR. Při ujíždění K.K. z pasti další strážník F.H. použil služební zbraň.

Obžalovaný K.K. se hájil tím, že se ničeho nedopustil a snažil se ve své obhajobě dokázat, že strážníci i policisté nepostupovali podle předpisů. Použil i názornou demonstraci postavení všech vozidel při situaci v ulici Lidická. Dále argumentoval tím, že kamery ve vozidlech městské policie nebyly v dané době funkční.

U soudu svědčili strážníci a policisté, kteří se akce zúčastnili, a svědci, kteří událost viděli na vlastní oči. Soud měl k dispozici také video od očitého svědka. Dále byly čteny výpovědi, a to i policistů, kteří šetřili pozdější nehodu K.K. K té došlo v obci Slatina po jeho úniku z ulice Lidická.

Rozsudek nepadl. Soudce Roman Šustr odročil hlavní líčení na 16. září.