Ve čtvrtek 31. března 2016 jsme se skvěle ohřáli – byl nejteplejší konec března za posledních 18 let! Na meteorologické stanici v Kocelovicích naměřili 19,2 stupně Celsia. „Takhle krásně bylo naposledy v roce 1998, kdy jsme naměřili 20,2 stupňů Celsia. Tepleji už bylo jen v roce 1989, kdy se rtuť teploměru vyšplhala až na 22,1 stupňů Celsia. Naopak nejchladněji bylo v roce 1977. Tehdy jsme naměřili mrazivých minus 6,5 stupňů Celsia," uvedl zaměstnanec meteorologické stanice v Kocelovicích Vladimír Kovář.Vývoj teplot k datu 31. března mezi lety 2006 až 2016

Čtvrteční teploty tedy sice nezlomily kocelovický rekord, i přesto vylákaly ven spousty lidí, kteří si krásného počasí užívali plnými doušky. Ze slunečného dne měl radost i Emanuel Landsinger ze Strakonic. „Ve čtvrtek bylo opravdu nádherně. Počasí mě nadchlo natolik, že jsem na páteční odpoledne začal plánovat výlet na kole. Když jsem ale v pátek vyhlédl z okna, plány jsem odložil na neurčito. Doufám, že je budu moci naplnit o víkendu," povzdechl si.

V pátek totiž teploty opět prudce poklesly a pohybovaly se po celý den okolo čtyř stupňů Celsia.

Na víkend by se mělo podle předpovědi meteorologů z Českých Budějovic oteplit. V neděli by měly teploty vystoupat až k hodnotě 23 stupňů, okolo které se budou pohybovat minimálně do poloviny příštího týdne.