Poštu ve Zvolenské ulici přepadl včera krátce po deváté hodině ráno zloděj. Vešel na poštu, přinutil pracovnici k vydání finanční hotovosti a utekl do lesa směrem na Habeš. Odnesl si několik desítek tisíc korun. Nikdo nebyl zraněn, poštovní uřednice však utrpěla šok. V době přepadení byla na poště sama.

Policie začala okamžitě pročesávat přilehlý les, služební pes však po chvíli stopu ztratil. „Pátráme po muži do 30 let, štíhlé 170 centimetrů vysoké postavy, který byl oblečen do modré šusťákové soupravy. Dále měl na hlavě kšiltovku světlé barvy, přes ústa světlý šátek a na nohou tmavé pracovní boty,“ uvedla mluvčí Strakonické policie Jaromíra Nováková.

Prodavačky v sousedním obchodě shodně tvrdí: „Nic jsme neslyšely.“ Jan Kouba, který kolem pošty chodí denně na procházku si také ničeho nevšiml. „Tady? V takové klidné lokalitě? No možná právě proto,“ kroutil nevěřícně hlavou důchodce.

Přepadené poštovní úřednici se podle tiskové mluvčí České pošty Petry Králové budou nyní věnovat personalisté. „Zprostředkují například psychologickou péči a zůstanou v kontaktu tak dlouho, jak bude potřeba. Přepadený zaměstnanec má nárok na třídenní volno. V závislosti na provozních podmínkách lze domluvit i změnu pracoviště,“ uvedla Petra Králová.

Policie žádá o pomoc také veřejnost. „Jakékoli informace, které by vedly na stopu pachatele, sdělte prosím na linku 158,“ dodala Jaromíra Nováková.

Na Strakonicku byla v krátké době přepadena již druhá pošta. V pondělí 22. června byla vyloupena pošta v Katovicích. Maskovaný muž si tehdy odnesl také několik desítek tisíc korun a dodnes nebyl dopaden. Na základě výpovědí přepadených úřednic se zřejmě jedná o rozdílné pachatele.