Za přítomnosti členů rodiny Josefa Křešničky a dalších hostů se vlastníno aktu ujala manželka autora a jeho vnoučata Petr s Markétou. Společně pokřtili knihu trochou piva.

Iniciátorem vydání díla byl Ivo Kraml z Dobrše, který texty spolu s Radkem Lungou a dalšími spolupracovníky připravil k vydání. Ve svém vystoupení uvedl některé momenty z autorova života a předal slovo dalším. Ilustrátorka Marcela Vichrová a grafik David Urban popovídali o své práci na knize. Zdeňka Šašková ze Dřešína zavzpomínala na své první dojmy ze setkání s Josefem Křešničkou. „Přišel do kanceláře JZD, udělali jsme mu kávu, a když se dozvěděl, že má někdo narozeniny, hned mu napsal báseň.Pomyslela jsem si, co je to za člověka, že má takový dar.“

Povídání a vzpomínání proložila svým zpěvem a hrou na housle Agnes Kutas z Prahy. Nechybělo občerstvení, všechno sledoval a natáčel Petr Pučelík ze strakonické televize. Dovolím si napsat, že vzpomínka na tohoto regionálního písmáka, básníka a divadelníka a tvůrce časopisu Čtení pro lidi byla důstojná a zároveň to bylo pohlazení po duši.

Mgr. Věra Rodová