Veřejnost si musí prázdninové autobusy hlídat. Oba dopravci na Strakonicku mají „prázdniny“ zakotvené v jízdních řádech.

Kromě omezení školních spojů a nočních autobusů během „zbrojovácké“ celozávodní dovolené by lidé neměli spoléhat na „posiláky“ na dálkových linkách. „I na těch schází o prázdninách školní mládež a tak jsou posilové spoje omezené. Týká se to pondělní ranní linky ze Strakonic do Prahy a Brna a páteční odpolední z Brna a Prahy zpět,“ uvedl za ČSAD STTRANS Josef Michálek.

„Na našich dálkových linkách se v tomto směru během prázdnin nic nemění,“ upozornil za vodňanskou firmu Autodoprava Záruba Pavel Kritcha.

Případné připomínky k jízdním řádům vyřizují samotní autobusoví dopravci. Zásadní změny ale řeší odbor dopravy Jihočeského kraje, kde se dvakrát do roka schází pracovní skupina pro dopravní obslužnost, tvořená ze zástupců větších obcí kraje. Ta se vyjadřuje k případným poždavkům obcí. V tuto chvíli ale na Strakonicku žádné neřeší. Podle informací úředníků odboru dopravy jsou současné jízdní řády výsledkem mnohaletých zkušeností.

Čtěte také zde.

Jak jsou lidé spokojeni s prázdninovými spoji, čtěte zde.