Sedmáci všech strakonických škol se včera dopoledne rozběhli s bloky a tužkami po osmi stanovištích po Podskalí. Městská policie pro ně připravila další část sportovně vědomostní soutěže Putování s Bubem.

„Akci pořádáme třetím rokem. Cílem je ukázat dětem, že městská policie tu není jen na rozdávání pokut. Žáci se mohou během každé soutěže zeptat na cokoli, co je z naší práce zajímá. Je to taková prevence zábavnějším způsobem a hrou,“ řekla včera za městskou policii Jana Janoutová.

Máme za úkol zodpovědět různé otázky z přírodopisu a dějepisu. Nejtěžší bylo asi první stanoviště, kde byly všeobecné otázky. Pořád je to ale lepší než v minulém kole. To jsme museli malovat, jak si představujeme policii našima očima a moc nám to nešlo,“ shodlo se družstvo sedmáků ze ZŠ Velké náměstí. Vědomostní soutěž sedla prý více než malování i týmu z Poděbradky. „Jak čerti ale budeme až při sportovním kole, to je naše,“ varovali soupeře žáci.

Na tom, že putování s Bubem žáky baví, se shodli i učitelé. „Děti si při soutěži zopakují některé věci ze školy a dozví se, co nevěděli. Myslím, že je pro ně soutěž přínosem i co se týká kolektivu. Naučí se spolupracovat a naslouchat názoru druhého,“ řekla jedna z učitelek Jana Sladkovská.

Letošní putování s Bubem čeká ještě poslední, a to sportovní část a je možné, že napřesrok už se nový Bubo ani nerozjede. „Podobné akce, jen trochu obměněné bychom ale chtěli pořádat i nadále,“ doplnila Jana Janoutová.