Časomíra ukazuje 32. minutu fotbalového utkání Číčenice – Cehnice B. Brankář hostí Petr Velíšek se právě chystá udělat gesto, kterým svému celku rozhodně nepomůže. Zachová se přesně v duchu fair play a přizná gól, který sudí Petr Hollman neviděl a neodpískal. Cehnický tým následně prohrává 1:2.
Co se v utkání IV. třídy tu neděli 3. června stalo? Sudí Petr Hollman to viděl takto: „Byl to rychlý útok, střela na branku a chumel. Někdo míč vykopl, nechal jsem pokračovat ve hře. Petr mi ale začal signalizovat, že to byl gól. Hodně mě to překvapilo."


Za své gesto si letos třicetiletý brankář vysloužil uznání. Od rozhodčího, diváků i soupeře. Nerozčilovali se prý ani spoluhráči. „Byla to skrumáž, rozhodčí to ze svého úhlu nemohl vidět. Já stál bokem k brance a bylo vidět, že balon, který spoluhráč vykopával, byl už za čárou."


Vlastní čest gólmanovi nedovolila, aby branku soupeře nepřiznal. „Jsem už asi takový. Když to gól byl, tak prostě byl. Nepřiznalo by ho možná devadesát devět procent lidí, ale já jsem ho prostě viděl," řekl k události Petr Velíšek. „Věděl jsem dobře, že domácí půjdou tímto gólem do vedení. Ale věřil jsem, že to ještě otočíme."


Sudí Petr Hollman zmínil, že něco podobného se mu ještě nestalo. „Poděkoval jsem gólmanovi a podal mu ruku. Bylo to opravdu v duchu fair play. Že někdo přizná ruku ve vápně, teč na roh, se stává. Ale že by gólman přiznal gól…"
Zápas nakonec skončil 4:2 pro Číčenice.

Petr Velíšek

– S fotbalem začal už jako kluk na základní škole a hájí stejný post, jako jeho otec František Velíšek – je brankářem.
– Letos bude Petru Velíškovi 30 let.