Podle mluvčí jihočeských hasičů Venduly Matějů se noční zásahy rozdělily na zhruba 40 výjezdů k popadaným stromům a asi 50 případů odčerpávání vody.

"Do půlnoci jsme zasahovali jenom na Strakonicku, 10 stromů a 25 čerpání. Nejvíce byly zasažené Drachkov, Katovice, Dražejov a Strakonice. Po půlnoci to bylo opět nejvíc Strakonicko, dalších 10 výjezdů bylo na Českobudějovicku," upřesnila.

Prudký déšť také podemlel železniční trať. Provoz mezi stanicemi Střelské Hoštice a Strakonice je tedy přerušený. Všechny vlaky dálkové dopravy jsou v úseku Horažďovice předměstí - Strakonice a zpět zatím nahrazují autobusy náhradní dopravy, omezení bude zřejmě trvat až do středečního oběda.

Kroupy ve Volyni v pondělí 27. června odpoledne.
Supercela na Strakonicku přinesla kroupy jako tenisáky. Auta jsou bez skel

V souvislosti s bouřkami a deštěm zasahovali hasiči na Strakonicku u 36 událostí. V deseti případech odklízeli popadané stromy (Volenice, Pracejovice 2x, Makarov, Drachkov, Střela, Dražejov 3x a Kraselov), 25x čerpali vodu ze sklepů nebo ucpaných kanalizací (Drachkov 2x, Dražejov 4x, Strakonice 6x, Katovice 8x, Volenice, Střela 2x, Novosedly a Štěchovice) a v Drachkově monitorovali přetékající rybník.

Na Českokrumlovsku odklidili hasiči v noci na úterý dva spadlé stromy v obcích Benešov nad Černou, část obce Ličov, a v Benešově nad Černou, na Budějovicku zase v Šalmanovicích a Humenicích.