Strakonickem se v neděli odpoledne prohnala silná bouře, doprovázena nárazy větru, hustým deštěm, ve Volyni spadly i kroupy.

Nejhorší situace byla na Volyňsku a Blatensku. Starosta města Volyně Václav Valhoda ji popsal takto: "Voda tu tekla hodně, padlo několik stromů, aktuálně jsme bez proudu," řekl v neděli v podvečer. Výpadek proudu zasáhl i volyňskou čerpací stanici, která zůstala uzavřená. V její blízkosti spadl i rostlý strom, nikoho nezranil a nebrání provozu.

Bez proudu zůstaly například i Zahorčice na Blatensku.

V Záboří u Blatné došlo po 17 hodině k vážné dopravní nehodě. Podle mluvčí jihočeské policie Lenky Holické tu motorkář narazil do padlého stromu. Zraněny byly podle mluvčí jihočeských záchranářů Petry Kafkové dvě osoby. "Muž byl zraněn lehce, byl převezen s podezřením na poranění krční páteře do strakonické nemocnice. Na ARU tam skončila i žena s těžkým poraněním hrudníku. Oběma účastníkům nehody bylo kolem padesáti let," popsala.

Blatenští dobrovolní hasiči vyjížděli ke dvěma padlým stromům. Pod jedním z nich bylo zaklíněno vozidlo, nikdo se však nezranil. Deníku to za SDH Blatná řekl Vladimír Vaněk. Dodal, že bouře byla sice prudší, ale nezpůsobila žádné velké problémy.

Strakoničtí hasiči vyjížděli zatím jen k jednomu zásahu, a to k autoškole Pella ve Strakonicích, kde padl strom na kabinu kamionu. Majitel škodu odhaduje na sto tisíc korun.

Klid byl v Bavorově. Řekl to v neděli krátce před 18 hodinou velitel SDH Bavorov Jan Kopecký. "U nás je to dobré, trochu zafoukalo, objevil se lehký deštík, ale jinak nic," popsal.

Komunikace na Strakonicku jsou sjízdné, pozor si řidiči musejí dát na úlomky stromů. Podle informací z Českých drah stála v důsledku větrné smrště doprava v úseku Protivín - Číčenice. Nyní už je trať průjezdná.

Další informace přineseme v úterním vydání Strakonického deníku.