Letos jsou borůvky menší a méně sladké, ještě by prý potřebovaly týden nebo dva dozrávat. Informace o borůvkách máme z první ruky. Dámy z Klubu tradic každoročně napečou stovku plechů borůvkového koláče, který se pak prodává na Borůvkobraní. Kromě práce v kuchyni i sami velké množství borůvek na koláč sbírají. Letos jich nasbíraly 75 litrů. Na sběr borůvek jsou zvyklé už od malička. „Když jsme byly děti, sbíráním borůvek jsme si na ledasco vydělaly. Jednou jsem si za borůvky koupila i hodinky, jindy kalhoty nebo jen bylo na útratu na pouti,“ vzpomíná Drahomíra Pokorná, když si při pečení pětadvacátého plechu koláče zavzpomíná.

„Dneska teprve začínáme, střídáme se tu v kuchyni v pětičlenných skupinkách. O víkendu nás bude celkem čtrnáct, to bude teprv práce,“ říká předsedkyně Klubu tradic Zdeňka Břečková. Dvoudenní pečení borůvkového koláče, kterého letos dámy plánují vyrobit 80 plechů je jen začátek. V sobotu a v neděli totiž budou péct a prodávat také palačinky s borůvkovým žahourem a koblihám podobné natahovačky. „Borůvek máme zatím 150 kilo. Koláče letos napečeme méně. Chceme totiž péct ještě i jiné pečivo. Budeme mít i slané. Slaninové rohlíky a pečenou cmundu,“ dodává.

„Bohužel síly ubývají, většině členek Klubu tradice je totiž kolem osmdesáti let,“ svěřuje se Miluška Benháková, která je specialistkou na pečení natahovaček. „Loni jsem jich napekla 1200 a i letos čekám, velký zájem. Natahovačky jsou vůbec nejvíce prodávané pečivo na Borůvkobraní,“ říká hrdě vitální dáma.

Natahovačky - recept:

1 kg mouky (2/3 hladké a 1/3 polohrubé)

kostička kvasnic

3 plévkové lžíce cukru

1dcl rumu

1dcl oleje

2 vejce

Po zalití mlékem vznikne řídké těsto.

Velmi řídké těsto necháme vykynout. Pak se vyválí buchtičky, které se vykrajují lžící, na val. Když buchtičky trošku vykynou, natáhneme je do stran. Natahovačky se pečou v oleji jako koblihy. Podávat je můžeme s žahourem, marmeládou nebo obalíme v práškovém cukru s vanilkou nebo se skořicí.