Když 15 zastupitelů jednohlasně 10. listopadu navrhlo jako kandidáta na starostu Kateřinu Malečkovou (ROVNĚ), přivítal její zvolení do funkce zaplněný sál Komunitního centra potleskem. „Udělám vše proto, abych se mohla vám i svým rodičům podívat do očí," uvedla.

Kateřina Malečková pracovala jako vedoucí sociálního odboru MěÚ Blatná. Už od včerejška ale pracuje jako starostka. „Musíme vyřešit mého nástupce, ale to neznamená, že bych se nezačala věnovat svým povinnostem," dodala pro Strakonický deník.

Ve funkci vystřídala Bohuslava Navrátila (Jihočeši 2012). Ten její příchod vítá už jen z osobních důvodů. „Chápu, že změna je nutná a k ní jsou potřební mladí lidé. Paní starostka je skvělý člověk a já jí přeji hodně zdaru," řekl Bohuslav Navrátil.

Místostarostou byl zvolen Pavel Ounický (ČSSD), který tuto funkci vykonával už v minulém volebním období.

Na pondělní zastupitelstvu došlo i na volbu pětičlenné rady. Ta, i když jasným vítězem komunálních voleb se stalo se šesti mandáty hnutí ROVNĚ, je velmi pestrá. Kromě starostky a místostarosty jsou v ní Robert Flandera (ODS), Jiří Scheinherr (KDU-ČSL) a Luboš Srb (ROVNĚ).
První pracovní jednání zastupitelů se uskuteční ve středu 26. listopadu od 17 hodin opět v komunitním centru. Hlavním bodem zasedání bude tvorba rozpočtu na rok 2015.

Vedou BlatnouStarostka: Kateřina Malečková
Místostarosta: Pavel Ounický
Rada: Kateřina Malečková, Pavel Ounický, Robert Flandera, Jiří Scheinherr a Luboš Srb.