„Od 10 do 14 hodin si tu mohou návštěvníci pohlédnout sběrný dvůr a kompostárnu, v čase 10.30 a 11.30 hodin jsou navíc připravené komentované prohlídky dotřiďovací linky, ve 12.30 hodin pak komentovaná prohlídka kompostárny a hodina 11. patří přednášce o záměru výstavby zařízení na energetické využívání odpadů (spalování odpadů) v Písku,“ zvou pořadatelé.

Po celou dobu se mohou hosté těšit na dobrou hudbu a občerstvení, ale také ukázku vozového parku technických služeb a zemědělských strojů Bobcat. Nezapomíná se ani na děti, které si užijí skákací hrad a malování na obličej, připravený pro ně bude také tvořivý koutek a další program. Podrobnosti k programu najdete ZDE.

Adina Mandlová, prvorepubliková hvězda českých filmů
Slavná herečka Adina Mandlová odpočívá v Blatné. Obřad ani hrob si nepřála

Oslavy založení technických služeb města Blatná jsou několikadenní. Už minulý víkend mohli lidé nahlédnout také do blatenského krematoria, zázemí venkovního bazénu, plynové kotelny v Čechově ulici a na skládku komunálních odpadů do Hněvkova.

Technické služby města Blatné byly založené v roce 1974 jako příspěvková organizace tehdejšího MěstNV Blatná. V roce 1994 byly přetransformovány na společnost s ručením omezeným se stoprocentní majetkovou účastí města. Počet stálých zaměstnanců se pohybuje okolo 45.