Personál blatenského krematoria, které spadá pod technické služby, byl vstřícný a připravený odpovídat na všechny zvědavé otázky návštěvníků. Nejvíce jich padalo u kremační pece. Došlo například i na dotaz, jak je ošetřena manipulace s těly, aby každý dostal popel svého zesnulého. „Hned, jak je k nám tělo dovezeno, ho zaevidujeme a přidělíme mu štítek, který s člověkem projde i spalovacím procesem a pak se společně s popelem nasype do urny,“ vysvětlil zaměstnanec krematoria s tím, že vše je několikrát kontrolováno.

Při debatě došlo také na známé osobnosti, které na hřbitově v Blatné odpočívají. Mimo jiné zaznělo jméno slavné prvorepublikové herečky Adiny Mandlové. „Nechtěla prý žádný obřad, ani hrob se jménem, její zpopelněné ostatky byly rozptýlené na naší loučce u krematoria,“ potvrdil za Technické služby města Blatné Pavel Srb.

Herečku Adinu Mandlovou můžeme znát například z filmů U pokladny stál, Kristian nebo Hotel Modrá hvězda. O tom, že místo posledního odpočinku našla v jihočeské Blatné, ví ale málokdo.

Adina Mandlová, vlastním jménem Jarmila Anna Františka Marie Mandlová, žila na sklonku svého života v sanatoriu na zámku v Dobříši. Zemřela 16. června 1991 v příbramské nemocnici, kam byla právě z Dobříše převezena.

Adina Mandlová byla velkou hvězdou, a to už od svých dětských let. Měla tři starší bratry a pro svého otce byla vymodlenou dcerou, pro kterou udělal první poslední. Jenže otec zemřel, když Adině bylo 8 let a po jeho smrti se rodinné poměry zhoršily. Adina Mandlová si postupně vysloužila nálepku chytré, ale zlobivé a nepoddajné holčičky.

Důležitým mužem v životě Adiny Mandlové byl Hugo Haas, natočila s ním sedm filmů. Hrála po boku nejznámějších herců – Oldřicha Nového, Raoula Schránila, Saši Rašilova, Zdeňka Štěpánka či Otomara Korbeláře.

Adina Mandlová byla čtyřikrát vdaná a prožila část života v emigraci. Po smrti svého posledního manžela Bena Peersona se rozhodla, že chce závěr svého života prožít v Československu. Pobývala v sanatoriu na zámku Dobříš u Příbrami, svět opustila v roce 1991 ve svých 81 letech.