Chelčice – Ke dnům otevřených zahrad se připojil o víkendu 8. a 9. června také také Chelčický dům sv. Linharta. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen místní zahradu, ale i památník Petra Chelčického. Zapojili se do obnovy smyslového chodníčku a mohli ochutnat občerstvení z přírodních produktů domova.

Vodňany – Ve víceúčelové hale se konala charitativní sbírka. Oděvy, boty, hračky, bytový textil a jiné, vše čisté a nezničené, mohou lidé přinést až do čtvrtka 20. června do 17 hodin.

Blatná – Další z kurzů zdravého vaření se koná v pondělí 10. června v Blatné. Tentokrát v Hospodě u Datla. Začátek je v 18 hodin. Seznamte se surovinami pro zdravější, bezmasou nebo dietní kuchyni. Dnes bude grilovačka. Kurzy probíhají jednou měsíčně a nenavazují na sebe, je tak možné přihlásit se kdykoli. Lektorem je Ing. Jan Juráš. Přihlášky na kalousova@ckvb.cz.

Radka Denemarková přijede  na besedu do Strakonic.Zdroj: Deník / RedakceStrakonice – V rámci akce Spisovatelé do knihoven přijede do Strakonic spisovatelka, literární historička, scénáristka, překladatelka Radka Denemarková. Setkání s ní se koná v Čajovně a vinárně Pod Stolem od 17 hodin. Vstupné je 40 korun, pro čtenáře Šmidingerovy knihovny 20 korun.