Do rekonstrukce bývalé ubytovny TESLA půjde investice kolem třiceti milionů korun.V říjnu si sedmipatrovou budovu převzala k rekonstrukci stavební firma.

„V prosinci 2019 máme termín dokončení. Nabízet budeme byty o velikosti 3+1, 2+kk a garsonky,“ uvedl místostarosta Pavel Ounický. Přízemí domu připadne nebytovým prostorům. Bude tam například čekárna, služebna městské policie, veřejné toalety a kancelář správy bytů. V místě se počítá i s vybudováním sociálního bytu a lékařské ordinace.

Město naposledy stavělo byty přibližně před osmnácti lety a to na sídlišti Nad Lomnicí. Přitom poptávka po bydlení je v Blatné veliká, v pořadníku je přes padesát zájemců.

U Čejetic se střetl vlak s osobním autem
U Čejetic se střetl vlak s osobním autem

„My se do Blatné přestěhovali ze Strakonic před třemi lety a jsme tu moc spokojeni. Lidé jsou tu příjemní a dostaneme tu vše, co potřebujeme. I pro dcerku, jsou tu dětská hřiště a vše co chceme,“ chválí Lenka Jeníčková.

Velký zájem o bydlení byl jedním z impulzů, proč město ubytovnu koupilo. „Objekt byl navíc za rozumnou cenu. A pokud by ho nechtělo město, měla zájem firma, která ubytovává agenturní pracovníky,“ vysvětluje místostarosta.

Město nemovitost zakoupilo za 11 400 000 korun. Na rekonstrukci letos uvolnilo pět milionů. Celá částka ale nebyla profinancovaná, a tak bude převedena do roku 2019. K tomu přibude ještě 26 milionů korun.

Byty budou přidělovány dle schváleného seznamu žadatelů, který vychází z pravidel pro přijetí žádosti o byt v majetku města.

Lukáš Strnad