Přesto v Blatné mají řešení. Do muzea se mohou lidé podívat díky nové jednoduché aplikaci, kterou najdou na stránkách app.ckvb.cz prostřednictvím svého chytrého telefonu nebo počítače.

Přes jednoduché pokyny mohou návštěvníci projít muzeum s šestadvaceti zastaveními, která jsou doplněna i o fotografie. Aplikace představuje historii Blatné a Blatenska v českém, německém, anglickém a ruském jazyce. „Aplikace byla primárně určena k doplnění informací, avšak nyní vzhledem k nouzovému stavu ji můžou využít lidé jako edukační médium,“ uvedl historik a dokumentátor muzea Petr Chlebec, kterého lze společně s kolegyní Taťánou Fryštákovou považovat za rodiče nové expozice blatenského muzea.

A co můžete objevit v Muzeu všemi smysly, aniž byste překročili jeho práh? Například tajemství nově vystaveného Bezdědovického pokladu nebo důvod, proč je tak výjimečná Bible benátská. Také informace o slavných kytarách značky Resonet, které se v Blatné vyráběly nebo pěstiteli růží Janu Böhmovi, a ještě mnoho dalšího. Pro vyzkoušení svých znalostí si můžete vyplnit také malý kvíz.

Nová aplikace, která umožňuje lidem návštěvu Městského muzea v Blatné i z obýváku je součástí čtvrté a poslední etapy budování nové expozice, která byla představena ve čtvrtek 27. února 2020. Lidé si další část expozice zatím moc neužili, ale možnost podívat se do muzea přes moderní technologie je láká. „Myslím, že je to skvělá možnost, jak se trochu rozptýlit, když jsme teď všichni převážně doma. Určitě se na stránky podívám. Muzeum v Blatné udělalo už dříve krásné nové expozice, které zaujmou dospělé i děti, byla jsem tam se synem. Mohli jsme si vyzkoušet, jak se mlela z obilí mouka, obléci plynové masky, nejvíc ho zaujal kostlivec, kterého si mohl z blízka prohlédnout,“ vzpomíná na návštěvu blatenského muzea Radka Římanová.