V sobotu se slavné bitvy z roku 1420, kdy vojsko Jana Žižky z Trocnova, porazilo strakonické johanity a katolické – železné pány, kteří byli v několikanásobné přesile, zúčastnilo více než 200 bojovníků. Zástupci obou bojujících stran dorazili z celé republiky a letos přibyli i někteří představitelé šlechty z Polska. Diváci byli nadšení, kromě spousty bitvou usmrcených, bohužel došlo i na jedno skutečné zranění, kdy bojovník vyfasoval zásah kopím pod oko. Vše dopadlo dobře a zásah strakonické záchranné služby vše vyřešil.

Organizaci celé bitvy, ale i středověkých atrakcí a tržiště, které bylo pro diváky otevřeno od rána si vzalo za své občanské sdružení Plzeňský Landsfrýd. Diváci mohli shlédnout práci dobového koželuha, ševce, kováře, ale třeba i brníře, který vyráběl kroužkové košile pod rytířské brnění. Novinkou letošního ročníku byly ochutnávky středověkých pokrmů, které se připravovaly přímo před diváky. Vařilo se z jahel a tuřínů, hodně se dochucovalo bylinami. Maso se často připravovalo s ovocnými omáčkami nebo na způsob masových paštik.

O mládí Jana Žižky se připravuje koprodukční film v produkci Petra Jákla, který jej bude i režírovat. Po celý den probíhal v prostorech tržiště casting pro komparz do tohoto velkofilmu.