„Jedná se čtyři byty v prvním patře budovy obecního úřadu. Zatím ale nemáme zprávy, jak to s dotacemi, o které jsme zažádali, vypadá. Z vlastního rozpočtu na to nemáme. Celkové náklady jsou totiž kolem dvou a půl milionu korun,“ uvedl starosta Jiří Vrtílka.

Před časem se na internetu objevila zpráva, že ministerstvo pro místní rozvoj vydá letos podstatně méně finančních prostředků na sociální bydlení. A to kvůli Evropské komisi, která programy na financování chráněných a sociálních bytů v ČR označila jako za nedovolenou podporu. Jaké mají obce šance informoval SD tiskový odbor MMR.

„Podprogramy jsou pro letošek vyhlášeny s limitem ´de minimis,´ to znamená maximálně dvě stě tisíc eur jednomu příjemci během tříletého období. Připomínáme, že v případě podporovaných bytů je příjemcem pouze obec,“ uvedla ředitelka sekce bytové politiky MMR Daniela Grabmüllerová. Příjem žádostí končí 31. březnem.

O byty je v Bílsku zájem

„Ještě jsme nezačali a o tři z nich už máme zájemce,“ dodal starosta Vrtílka. Dva z bytů jsou o velikosti 2+1, dvě jsou garsonky.