Po listopadu 1989 získala přízvisko Bezděkovská jako součást části Strakonic zvané Bezděkov.

Ulice měla a stále má několik významných objektů. Tím prvním – a v podstatě nejvýznamnějším – je bronzová socha strakonického rodáka a básníka Františka Ladislava Čelakovského autora Břetislava Bendy. Byl odhalena v roce 1967.

Bezděkovská uliceDalší neodmyslitelnou relikvií je budova polikliniky. Pamětníci vědí, že před zmiňovaným listopadem 1989 byla majetkem OÚNZ (Okresní ústav národního zdraví) a byla viditelná nejen svým obloukovým vstupem, ale i notně omšelou fasádou. Po letech došlo k určitým vylepšením – nová okna a dveře, výtah uvnitř budovy, lékárna, stavební úpravy – a další.

Bezděkovská ulice prošla už mnoha úpravami. Velkou změnu prodělal především parčík kolem sochy Františka Ladislava Čelakovského. Odbor životního prostředí nechal v roce 1997 zlikvidovat dřeviny, které socho obklopovaly. Důvodem byl jejich zdravotní stav a tento krok se setkal s obrovskou nevolí místních lidí.

V dnešní době už jsou kolem sochy opět vzrostlé stromy a parčík patří k příjemným zákoutím Strakonic.

BezděkovJedna z osad, která stála u vzniku města Strakonice. Původně zde stály čtyři malé vesničky (Strakonice, Bezděkov, Žabokrty a Lom), které se spojily v poddanské město Strakonice. 

Georgi DimitrovBulharský politik. Po posílení moci komunistické strany se do čela státu dostal roku 1946 Georgi Dimitrov, za jehož vlády se v zemi zavedl komunistický režim.