Prostory Mateřského centra Beruška v Bezděkovské ulici už přestávají maminkám s dětmi vyhovovat. Chtějí se stěhovat do většího. Na rekonstrukci nových prostor ale ještě několik desítek tisíc korun chybí.

Beruška zůstane i nadále v budově Českobratrské evangelické církve. Jen se z objektu kostela přestěhuje do fary. „Získáme dvojnásobně větší prostory herny. Budeme si moci vybudovat i pořádnou šatnu a kočárkárnu. Větší prostor budeme mít také pro technicko – administrativní zázemí a lepší přístup je odsud i na zahradu,“ řekla včera za strakonické mateřské centrum Jitka Vápeníková.

Nezbytné stavební úpravy jako bourání příček, zařízení kuchyňky, herny a úprava podlahy, jsou odhadnuty na 100 000 korun. Uvést ale nové prostory do ideálního stavu včetně úprav elektřiny, osamostatnění okruhu vytápění a vodoinstalace a zřízení druhé toalety, by stálo tak 300 000 Kč.

„Část peněz nám přislíbili nebo dali sponzoři. Ještě chybí minimálně dvacet tisíc. Na ty se zatím skládají maminky. Počítáme i s výdělkem z červnového bazaru oblečení a snad se najdou ještě další sponzoři,“ doufá Jitka Vápeníková.

Mateřské centrum prý bude vděčno za každou pomoc. Jak za finanční příspěvky, hmotnou pomoc v podobě stavebního materiálu nebo fyzickou pomoc při rekonstrukci.