Nejen možnost setkávání a vyžití pro maminky na mateřské dovolené a jejich dětí, ale už i nabídku pracovního místa dokázalo za téměř dva roky své činnosti nabídnout mateřské centrum.

„S neustále se rozšiřujícím programem a počtem návštěvníků jsme potřebovali člověka, který by se staral o chod centra a veškeré papírování a shánění grantů. Dříve se o to střídaly maminky, ale nebylo to ono. Za podpory úřadu práce, který nám přispívá na plat, jsme si mohli dovolit koordinátorku. Ta nám všechny tyto věci vyřizuje,“ řekla za centrum Jitka Vápeníková. O dalším zaměstnanci se zatím neuvažuje.

Mateřské centrum, u jehož zrodu stály tři maminky má dnes jedenadevadesát členek a nezávazně ho navštěvují i další maminky. „Denně se nám tu vystřídá v průměru kolem deseti dětí. Někdy je až kolem čtyřiceti lidí na jednom programu,“ doplnila Vápeníková.

„Když jsme Berušku zakládaly, vůbec jsme nepočítaly, s takovým zájmem. Je to fantastické, že se naše myšlenka ujala a rozrůstá se stále dál,“ těší jednu ze zakládajících Štěpánku Halamovou.