Pravděpodobně poslední naději získat dotace na rekonstrukci a dostavbu plaveckého stadionu mají teď Strakonice. Tuto možnost otevřely přesuny ve výzvách Regionálního operačního programu. Potvrdil to mluvčí ROP Jihozápad Radek Polák. „Díky tomu se rozšíří i možnosti pro vybudování nových akvaparků," uvedl.

Strakonická radnice ale zatím váhá. Žádost by přitom měla podat nejpozději v listopadu. Nejzazší termín realizace má být rok 2014. Zdrženlivost vysvětlil místostarosta Pavel Pavel. „Končí programovací období, zbývají peníze a zpřísňují se podmínky. Musíme tedy podrobně prostudovat, co všechno bychom museli splnit, aby nám byli ochotni peníze poskytnout," dodal.

Pro Strakonice to ale může být poslední možnost. Rokem 2014 začne nové plánovací období Evropské unie a zatím není vůbec jasné, jaké budou dotační tituly a na co je bude možné čerpat. Modernizace plaveckého stadionu má stát 113 milionů korun. Dosud snahy radnice o získání jakýchkoliv dotací ztroskotaly.

Zcela se mají změnit obslužné prostory bazénu. Vzniknout mají například společné patrové šatny a zázemí pro baby plavání. V přístavbě bude rekreační bazén, vířivka či protiproud.