Pod střechou krytého bazénu na sebe nepřestávají narážet potřeby veřejnosti a sportovních oddílů. Pomoci může jen rozšíření jeho kapacity. „Schází mi tam i více vodních atrakcí,“ zmínila se o další velké bolesti strakonického stánku vodních sportů devětadvacetiletá Alena Vodičková.

Krytý bazén sice prošel v nedávné době nějakými dílčími úpravami, jako byla modernizace technologie či nové obklady. Ale ani to nestačilo, tato rekonstrukce mohla pouze vylepšit dosavadní stav.

Radnice už má několik let v rukou hotovou studii rozsáhlé modernizace plaveckého stadionu. Dosud se ovšem ani o krok nepřiblížila k její realizaci. Byla totiž až příliš finančně náročná. Dokonce počítala i s několika restauracemi a podobnými nadstandardními záležitostmi. Předpokládané náklady měly být kolem sta milionů korun.

Nyní začíná vznikat při Správě tělovýchovných a rekreačních zařízení pracovní skupina, která má plánům dát mnohem střízlivější podobu. Z původní studie nejspíš využije jen základní myšlenky.

Už dnes je třeba jasné, že by tam měly vzniknout moderní společné šatny příjemnější pro návštěvníky. Rozšíření krytého areálu směrem k fotbalovému hřišti o jakýsi atypický bazén umožní zase umístění oblíbených vodních atrakcí. „Chceme ale jít jen do věcí, které budou skutečně účelné,“ zmínil se starosta Pavel Vondrys.

Zhruba v průběhu jednoho roku má dojít k upřesnění zmíněných představ a následnému zadání projektu. „Teprve až budeme znát alespoň hrubé náklady, budeme se moci zabývat financováním,“ podotkl starosta. I přes zeštíhlení však půjde pravděpodobně o desítky milionů korun.

Zůstává však otevřená otázka realizace. Město má totiž několik podobně finančně náročných priorit a záleží na tom, kdy se která z nich do rozpočtu města dostane. Na zásadní proměnu bazénu si milovníci koupání nejspíš ještě několik let počkají. Do té doby však mohou začít některé dílčí změny.