První dobrá zpráva pro plavecký stadion po letech marného shánění dotací. Radnice chce co nejdřív začít s jeho rekonstrukcí i bez nich. Pokud ne letos, tak v příštím roce.
Zatím má jít o první etapu. Ta zahrne šatny a sprchy. Odhad nákladů je podle starosty Pavla Vondryse patnáct až dvacet milionů korun. „Vzniknou společné šatny s převlékacími kabinkami. Na ně navážou oddělená sociální zařízení. V přistaveném patře budou především šatny určené pro skupiny," vysvětlil.
Jako svou iniciativu bere rozjezd rekonstrukce plaveckého stadionu i nový ředitel Správy tělovýchovných a rekreačních zařízení Pavel Mareš. „Je to určitě moje priorita. Existuje studie, ze které vycházíme. Teď je třeba rozhodnout, jak postupovat," dodal.
Úvodní etapa rekonstrukce je limitována obdobím, kdy začne a skončí provoz v letním areálu. Proto starosta nevidí jako příliš reálné, že by bylo na stavbu vše připraveno včas a stihlo by se to ještě letos. „Nemáme zatím zcela dopracovanou dokumentaci," připustil. S největší pravděpodobností by se tak tato část realizovala příští rok.
V dalších etapách by měla vzniknout hlavně přístavba 
s vířivkami a podobně. Bazén jako takový rekonstrukcí prošel asi před deseti lety.
Plavecký areál vznikl v roce 1972.