O něco klidnější noc prožili v Bavorově. To potvrdil starosta města Miroslav Fenc. "Hladina vody dál opadá. Objeli jsme nejhorší místa a sčítáme škody. Dáváme dohromady požadavky pro hasiče na vysoušeče, čisticí prostředky, balenou vodu a podobně," uvedl. V Bavorově měli 27 evakuovaných a stejný počet zatopených studní. 

Řeka Otava podle informací z Českého hydrometeorologického ústavu kulminovala 3. června v pět hodin ráno na 270 centimetrech. Při posledním měření dnes v 7 hodin a 50 minut dosahovala hladina Otavy v Katovicích 257 centimetrů. Stále je vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity, podlle předpovědi se ale situace bude lepšit. 

V důsledku povodní aktuálně nejezdí vlakové spojení na úseku Číčenice - Temelín. 

Na omezení se musí připravit i řidiči, uzavřená je silnice mezi obcemi Krašlovice a Vodňany. Uzavírka v délce 593 metrů potrvá přibližně do dnešních 12 hodin. 

Výpadky dodávky elektrické energie se Strakonicku téměř vyhnuly. V okrese došlo k omezení dodávek jen v Bavorově. Za E.ON o tom informoval Vladimír Vácha. "Omezení dodávek se zatím týká „méně" důležitých odběrných míst, v místech kde hrozí přerušení dodávek provádíme přepojování. Na horních tocích probíhá obnovování dodávek," uvedl. Na distribučních sítích společnosti E.ON bylo v pondělí 3. června v 6 hodin evidováno 20 poruch na vysokém napětí, 46 poruch na nízkém napětí a jedna porucha v dodávkách zemního plynu.