Podvodnice pod touto záminkou zavolala staršímu muži ze Strakonic a vmanipulovala ho do situace, že si na její pokyn do svého počítače nainstaloval software AnyDesk. Instalací softwarů (například AnyDesk, Teamviewer, Supremo) získá ale podvodník vzdálený přístup do počítače své oběti. Vzdáleným přístupem se žena přihlásila do mužova internetového bankovnictví.

„Následně muži začaly přicházet SMS zprávy s kódy, které ženě do telefonu sděloval. Žena na druhém konci aparátu seniora ujistila, že provádí převod. Převod sice prováděla, ale jiný, než čekal. Podvedený přišel o nejméně 130 000 korun,“ řekla mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Listopadový nepořádek ve Strakonicích.
Listopadovým expertem na bordel ve Strakonicích je muž s kárkou

Paní M. ze Strakonicka pracuje ve finančnictví už několik let. „Už jen samotné navržení instalování aplikace či svěření hesla nebo kódu po telefonu a e-mailem je podezřelé. Pravý pracovník jakéhokoliv peněžního ústavu toto nikdy neudělá. Maximálně si s vámi domluví telefonicky schůzku. Cokoliv jiného je podezřelé,“ říká.

Podvodníci triky zkoušejí neustále a daří se jim. Lidé tak přicházejí o své úspory. Policisté připomínají jednoduché rady: Nereagujte na telefonické hovory, e-maily ani zprávy, ve kterých se vás snaží „někdo“ vmanipulovat do situace, že jsou vaše peníze v ohrožení, či vám vnucuje cestu k záchraně úspor (různé vklady, převody). Buďte obezřetní!