STRAKONICE

Letošní strakonické Adventní trhy pod Rumpálem vycházejí na víkend od 8. do 10. prosince. „Také letos čeká na návštěvníky tržiště s pestrým sortimentem výrobků a těšit se můžete na ukázky řemesel,“ zve na akci ředitelka muzea Ivana Říhová. Letošní trhy mají pořadové číslo 24. Více informací najdete na www.muzeum-st.cz.

Advent se nemůže obejít od rozsvícení vánočního stromu. Na Velkém náměstí ve Strakonicích k němu dojde na první adventní neděli 3. prosince. „To se uskuteční v 17 hodin,“ potvrdila tisková mluvčí radnice Markéta Bučoková. Samotný slavnostní program začíná v 15 hodin a bude v něm Vánoční koncert kapely Štreka, žehnání adventního věnce a pivního speciálu a zábavná show třech vtipných elfů, kteří přijeli objevovat kouzlo Vánoc.

BLATNÁ

Průběh letošních Vánoc už mají připravený také v Blatné. V sobotu 3. prosince startují v 17 hodin Adventní trhy na Tř. J. P. Koubka u vánočního stromu. „Přijďte první adventní neděli načerpat vánoční atmosféru, navštívit vánoční trhy s růžovými produkty a tvůrčími dílnami. Koupit jmelí, které nosí štěstí, rozsvítit vánoční stromek a zazpívat si vánoční písně,“ přibližuje za Kulturní Plantáž Blatná marketingová specialistka Markéta Fiřtová. Rozsvícení vánočního stromu se uskuteční v 18 hodin.

Socha Švandy dudáka na Velkém náměstí a otevření křižovatky.
Sochy ve Strakonicích. Švanda dudák

V pondělí 5. prosince začíná Tř. J. P. Koubka v 17 hodin Mikuláš a hrátky s čerty. Nebeský vůz s Mikulášem a početnou skupinou čertů a andělů vyjede od muzea, projede třídou J. P. Koubka a zastaví se u vánočního stromu. Tam už na děti budou čekat pekelné a nebeské hry a rozmluva s Mikulášem. Akci pořádá Kulturní Plantáž Blatná ve spolupráci s DDM Blatná a Klárou Jánskou. Na Štěpána je pak před kostelem Nanebevzetí Panny Marie připraven od 15.30 hodin živý betlém.

NĚMĚTICE

Rozsvícení vánočního stromu plánují ale i malých obcích. Například v Něměticích v nově vybudovaném obecním domě. Podle starosty Martina Oberpfalzera se tak stane v sobotu 2. prosince. Sraz na místě v 18 hodin.