1/8

Sportování ho hodně chytlo, ke kolu následně ještě přidal turistiku, běhání, lezení po ferratách v Alpách a v zimě běžecké lyžování nebo chůzi na sněžnicích. Když zrovna nikde nejezdil na kole, běhal po horách se svojí ohařkou Amirou, s kterou prochodili úplně celou Šumavu, občas ji s sebou bral i na nějaké alpské výstupy a dovolených po naší vlasti. "Před sedmi lety jsem se začal otužovat, letos už plavu vlastně osmou zimu," dodává.

Další věc které ho hodně vzala, je bosá chůze, s kterou začal na jaře 2017. Stravuje se vegansky, protože tato strava je podle něj nejohleduplnější k ostatním živočichům, se kterými sdílíme naši planetu, životnímu prostředí a současně je i zdravá. "O této stravě u nás stále koluje plno předsudků a nepravd, přitom je udržitelnost této výživy již dávno vědecky ověřena a sám jsem si to na sobě potvrdil. Jsem již třetím rokem abstinent, z čehož mám velkou radost. Zdravý životní styl samozřejmě není jen o výživě a sportu, ale z velké části i o psychické stránce, na které se snažím také dost pracovat. Žiji více v přítomnosti, užívám si drobných radostí, pravidelně dělám meditace a dodržuji v rámci možností pravidelný spánkový režim. Každý večer děkuji za krásně prožitý den a za to že jsme zdraví," uzavírá svůj příběh Pavel Křížek.

S Amirou v kaňonu řeky Křemelné. Bosá chůze mě ještě více propojila s přírodou, v které trávím hodně času. Chození naboso podporuje přirozené držení těla, zesílení nožní klenby, která funguje jako tlumič otřesů při chůzi, a tím šetří klouby v kolenou a kyčlích, včetně páteře. Bosochození má i podobné účinky jako otužování, takže se při něm dá i dost zlepšit imunita organismu. Bosky chodím celoročně, i v zimě děláme každý den procházky na sněhu nebo nějaké výlety o víkendu. Bosky i běhám.

close Pavel Křížek začal se změnou životního stylu před více než 10 lety. info Zdroj: Osobní archiv Pavla Křížka zoom_in

loading
arrow_left Předchozí
1/8
Další arrow_right