Předchozí
1 z 6
Další

Michal Kohout chtěl umět kouzlit jako David Copperfield

Jmenuji se Michal Kohout, ale na svých akcích vystupuji pod uměleckým jménem Cocker Magic. To vzniklo při menší hospodské schůzi a docela se ujalo. Kouzlení je můj celoživotní sen a vášeň, ke které mě přivedly televizní pořady s legendárním kouzelníkem Davidem Copperfieldem.

1.Jmenuji se Michal Kohout,ale na svých akcích vystupuji pod uměleckým jménem  Cocker Magic.Zdroj: Deník / Klára Alešová

Kouzlím sice už 15 let, ale aktivně se tomu věnuji let osm. Různá vystoupení, jednotlivé triky, to všechno předchází roky tréninků a zkoušek. Někdy je to opravdu veliká zkouška z výdrže a trpělivosti. Občas může být kouzelníkovi i opravdu horko a hodně se zapotí. To když vše nevychází úplně podle plánu. Ale je jen na mně, jak si s tím poradím, aby divák nepoznal, že je něco jinak než má být.

2.Kouzlím sice už 15 let, ale aktivně se tomu věnuji let osm.Zdroj: Deník / Klára Alešová

V roce 2015 jsem byl účastníkem soutěže Československo má talent, kde jsem získal cenné zkušenosti, abych se mohl posunout dál. Tato účast mě opravdu nakopla mé cestě se zlepšovat, vymýšlet další kouzla a dělat je zajímavější. V roce 2018 jsem se zúčastnil dalšího ročníku této soutěže, kde jsem sklidil nevídaný úspěch. Diana Morová, která seděla v porotě, moje vystoupení dokonce označila za jedno z deseti nejlepších v tomto ročníku talentu.

3.V roce 2015 jsem byl účastníkem soutěže Československo má talent.Zdroj: Deník / Klára Alešová

Miluji karty a hodně s nimi pracuji. Dá se s nimi dělat nespočetně efektů, které se zdají až neuvěřitelné. Tady ale člověk musí mít velikou zručnost, která se musí neustále trénovat. Naučit se třeba jeden postup s karty trvá i jeden celý rok. Po zásluze jste pak od publika náležitě odměněny. Je to třešnička na dortu v mém usilovném snažení tvořit dokonalejší vystoupení a stále se zlepšovat.

4.Miluji karty a hodně s nimi pracuji.Zdroj: Deník / Klára Alešová

Nejvděčnější publikum jsou vždy děti. Vidět jejich udivené výrazy v obličeji je prostě krásný pocit. Ponoříte je do světa kouzel a magie a oni alespoň na chvilku zapomenout na všední svět plný mobilů a počítačů. Ale kouzlím pro veškeré věkové kategorie. Samozřejmě nezapomínám ani na ty nejstarší. Opět jsou to krásně vzpomínky, na které vám uvíznou v paměti. Vůbec nejkrásnější kouzla jsou vždy s asistencí publika, bez kterého by se představení rozhodně neobešlo. Někdy z toho vznikne opravdu komediální kouzelný zážitek.

5.Nejvděčnější publikum jsou vždy děti.Zdroj: Deník / Klára Alešová

Při cestách po světě získávám na různých místech nezaplatitelnou inspiraci při tvoření nových kouzel. Je to pro mě velice důležité, protože na místech jako je toto mě napadají ty nejlepší kouzla. I kouzelník jako já mám své sny, které jsou třeba si plnit. Prožít něco takového je opravdu silný kouzelný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

6.Při cestách po světě získávám na různých místech nezaplatitelnou inspiraci při tvoření nových kouzel.Zdroj: Deník / Klára Alešová