Za sníženou sazbu se přimlouvá necelých 27 procent z dosavadních 1800 účastníků ankety Deníku nazvané „Jsou potřeba tištěné noviny?”. Nejčastější je názor, že nejstarší žurnalistický formát by měl mít stejně jako knihy nulovou DPH. Myslí si to 47,5 procent odpovídajících.

Navzdory tomu, že hlasování probíhá na internetu, projevují čtenáři k papíru náklonnost. Co je k tomu vede? Podle 38 procent respondentů jsou tištěné noviny důležitou zbraní v boji proti dezinformacím. Tištěné noviny považuje za nejdůvěryhodnější typ média téměř třikrát více lidí, než je tomu v případě televize a rozhlasu, a sedmkrát více než v případě internetových zpráv.

Ředitel redakcí a šéfredaktor Deníku Roman Gallo
Bez tištěných novin prodělají všichni. Čtenáři i stát

„Jsou nenahraditelné.” „Poskytují mi informace, ke kterým se můžu kdykoli vrátit, a to mi pomáhá s pamětí.” „Noviny odebíráme již hodně let, nerada bych o ně přišla, třeba i z důvodu předražení.” „Jsou součástí života, bez které si to nedokážu představit. Dávám přednost tištěným zprávám stejně jako tištěným knihám.” Těmito slovy popisují čtenáři svůj vztah k novinám.

A jak to vidíte vy? Anketa běží už jen do neděle, zapojit se do ní můžete kliknutím na tento odkaz. S jejími výsledky vás seznámíme prostřednictvím série článků, které připravíme v průběhu srpna a září.

Zapojte se, prosím, i vy do 3. srpna do naší ankety na www.denik.cz/anketa anebo napište názor na noviny na adresu roman.gallo@denik.cz. Děkujeme

Zdroj: Deník