Vodňany – Na letní posezení se chtěl zřejmě vybavit zloděj, který v noci na sobotu 30. března sebral před stánkem rychlého občerstvení firemní slunečník zabezpečený kovovým lankem a dva dřevěné stoly s osmi dřevěnými židlemi. Způsobil tak škodu za 30 tisíc korun a nyní po něm pátrají policisté.

Strakonice – Elektrokola a elektrokoloběžku za celkem 123 000 korun sebral zloděj z prodejního stánku na tržnici U sv. Markéty ve Strakonicích. Škoda způsobená při vloupání je vyčíslena na dalších pět tisíc korun. Ke krádeži došlo v noci na pondělí 25. března. Podle policejní mluvčí Jaromíry Novákové po pachateli a odcizených kolech pátrají strakoničtí policisté, kteří přivítají jakoukoli informaci vedoucí k dopadení pachatele. Kontaktovat je můžete na telefonním čísle 974 237 700 nebo na lince 158.

Strakonice – Hlad chtěl asi zahnat muž (23), který si odnesl z jednoho supermarketu ve Strakonicích sýry a klobásy za 713 korun. Zboží však zapomněl zaplatit. Vyběhl na parkoviště, kde jej dostihl detektiv. Ten se zloděje snažil zadržet, ale muž ho fyzicky napadl a způsobil mu lehké zranění. Lapka je podezřelý ze spáchání přečinů krádeže a výtržnictví.

Klára Alešová