Tentokrát v jejich hledáčku uvízl čtyřiadvacetiletý vykradač a zloděj aut z Prahy. Jak uvedl mluvčí táborské policie Miroslav Doubek, mladík není v páchání trestné činnosti žádným nováčkem. Na svém kontě má řadu majetkových deliktů.

Osudovým se mu stalo vloupání do vozidel v ulici Nad Obchvatem v Táboře a odcizení modré Škody Fabia v Plané nad Lužnicí. „Do pátrání po svém vozidle se zapojil i poškozený majitel. Ten policistům řekl, že má informaci, že by se měl jeho vůz pohybovat na Malšicku," uvedl Miroslav Doubek. Hlídky se tuto skutečnost rozhodly prověřit a to s kladným výsledkem. Po krátké honičce zadržely i pachatele.

Jeho trestní rejstřík je už bohatý. „Vedle neoprávněného užívání cizího vozidla 
se dopustil i trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Za předcházející trestnou činnost mu byl totiž udělen i trest zákazu řízení motorových vozidel na dobu 48 měsíců. Za volantem tudíž neměl co pohledávat," vysvětlil táborský policejní mluvčí.

Čtyřiadvacetiletý pachatel si z toho ale těžkou hlavu nedělal. Ze svého bydliště, tedy 
z Prahy, do Tábora přijel také kradeným vozidlem. Toto auto ale odstavil na parkovišti 
u jednoho z obchodů v Plané nad Lužnicí poté, co zjistil, že mu dochází benzín. Bez auta ale dlouho nebyl. Během chvíle si opatřil právě již zmíněnou Škodu Fabii.

Ani tím však výčet jeho skutků neskončil. Policisté mu prokázali, že než stačil dojet do Plané nad Lužnicí, zastavil se ještě v ulici Nad Obchvatem v Táboře a vykradl zde zaparkovaná vozidla mercedes, renault a hyundai. „Celkově tak za pouhé dva dny stačil na Táborsku napáchat trestnou činnost za téměř sto tisíc," dodal Miroslav Doubek.

Už je obviněný

Kriminalisté na nic nečekali 
a povedeného mladíka na konci minulého týdne obvinili ze spáchání tří trestných činů – přečinu krádeže, neoprávněného užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.
Za toto počínání na Táborsku se rozhodně nevyhne soudu, kde si může vyslechnout až trest odnětí svobody. Za mřížemi tak může skončit až na tři roky.