Hazardoval se životem 

Riskantní jízda se 8. února dopoledne nevyplatila řidiči osobního automobilu Škoda Fabia Sedan. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze zasněžené vozovky a technickým možnostem vozidla, dostal smyk, a přední částí narazil do sloupu signalizačního zařízení u železničního přejezdu na silnici silnici I/20 v katastru obce Sedlice. Policisté na místě zjistili, že řidič má na vozidle obuté rozdílně pneumatiky, smíchané zimní a letní dezény. Levá přední pneumatika byla bez vzorku. Vozidlo mělo více jak čtyři roky neplatnou STK a ME a řidič nepředložil doklad zákonného pojištění vozidla.

Za pokus o vloupání před soud

Do čtrnácti dnů by měla před soudem stanout dvojice, muž a žena, ve věku jednatřicet a pětadvacet let, kteří se v noci ze soboty na neděli měli pokusit vloupat do jednoho z areálů sběrných surovin v obci na Strakonicku. Dvojice měla poškodit oplocení areálu, vlézt dovnitř, místo prohledat, ale nakonec nic neodcizit. Podezřelého pohybu kolem areálu si všimli strakoničtí policisté, kteří na místo zavolali policejního psovoda a společně dvojici podezřelých ze spáchání přečinu pokusu vloupání zadrželi v jejich přistaveném vozidle. Poškozením oplocení firemního areálu způsobili podezřelí škodu ve výši 500 korun. Případ zpracovávají policisté z obvodního oddělení Radomyšl.

Nechtěl v marketu platit

Zřejmě hezký večer si chtěl udělat sedmadvacetiletý zloděj, který vyrazil v pondělí 9. února dopoledne krást do obchodu se smíšeným zbožím ve Strakonicích. Mladý muž si tam vzal láhev tvrdého alkoholu a dvě balení kvalitního sýra. Zboží uschoval pod bundu a jal se projít pokladnami. Tam ho však zadržel pracovník ostrahy prodejny, který muže předal policistům ze strakonického obvodního oddělení. Ti mu následně sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, kterého se nedopustil poprvé. V minulosti byl za tento trestný čin již odsouzen a potrestán, a tak mu nyní v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Poškozené firmě způsobil v tomto případě škodu ve výši 400 korun.  

Dva sklepy za noc

Po zloději, který se během pondělní noci 9. února vloupal nejdříve do sklepa v bytovém domě v ulici Nad Lomnicí, a poté do sklepa v domě v ulici K Jatkám, pátrají blatenští policisté. Z prvního sklepa zmizela kompletní lyžařská výstroj čítající dva páry lyží s vázáním, lyžařské brýle, ochranné helmy, lyžařské boty a vaky na ně. Zloděj nepohrdl ani kolečkovými bruslemi. Majiteli sklepa způsobil krádeží věcí a poškozením dveří škodu v celkové výši 22 500 korun. V druhém případě poškodil dveře do sklepní kóje, ale dovnitř se nedostal. Jejich poškozením vznikla majiteli sklepa škoda ve výši 2500 korun.

Rušení nočního klidu

Krátce po 23. hodině 6. února jela hlídka MP Strakonice do domu v ulici Nádražní, kdy byl hlášen velký hluk. Strážníci zjistili, že k rušení nočního klidu zde skutečně dochází. Následně byla celá záležitost s osobou, žijící v tomto bytu, řešena strážníky na místě v blokovém řízení.