Procházelo mu to až do úterý 5. února, kdy ho zadrželi policisté v Litvínovické ulici. Zatčení se snažil vyhnout opravdu kuriózním způsobem.

Je přibližně půl třetí ráno a na linku 158 volá majitel jedné z chat u kynologického klubu. Vzbudil ho šramot a když vyšel ven, viděl přes plot přelézat cizího muže v tmavém oblečení. Na místo přijíždí policista z pohotovostního a eskortního oddělení spolu s psovodem Jiřím Frankem a ovčákem Witem. Po nich i kolegové z hlídkové služby s psovodem Ondřejem Procházkou. Ti nenápadně zajišťují okolí i možné únikové trasy. Hon na fantoma může začít. „Wito zachytil stopu a táhl nás přes ploty, kudy zloděj utíkal. Cestou jsme kontrolovali jednotlivé chaty a u sedmi z nich jsme zjistili vypáčené okenice i dveře. Někam se dostal, jinam zase ne," popsal Deníku psovod Jiří Frank.

Pronásledování pachatele postupem času nabírá rychlý spád. Když přicházejí pátrači do poslední zahrady s buňkou sestavenou z nákladního kontejneru, zarazí se. Avšak každý z poněkud jiného důvodu. Zatímco dvojici mužů nejvíc zaujme krumpáč zaseknutý do dveří, Wito je díky dokonalému čichu o krok dál. Začíná zuřivě štěkat, což znamená jediné. Skutečně narazil na pachatele.

„V první chvíli jsme ho neviděli. Při bližším ohledání jsme však zjistili, že na zemi u buňky sedí skrčená osoba, která předstírá hluboký spánek," dodává s úsměvem Jiří Frank. Po „probuzení" předvedl zloděj divadlo, které by mu zřejmě mohl závidět leckterý profesionální herec. Za žádnou cenu se prý nechtěl přiznat a dokonce tvrdil, že psí štěkot vůbec nezaregistroval. Měl však smůlu. Policisté totiž objevili jím odcizené kolo s kabely, které chtěl vypálit a prodat do sběrny. Po ničem větším ani netoužil. „Sekačky a další cennější věci ho nezajímaly, protože je neměl jak odvézt," vysvětluje psovod.

Kriminalisté prokázali dotyčnému nejméně 14 vloupání se škodou 5600 korun. Viní ho z krádeže a porušování domovní svobody.