Podvodným trikům naletěla i šestačtyřicetiletá žena ze Strakonicka. Chtěla se přihlásit do svého internetového bankovnictví a prostřednictvím internetového prohlížeče vyhledala svoji banku. Po zadání názvu banky si otevřela jeden z prvních nabízených odkazů. Stránka banky se tvářila totožně, ale byla falešná.

Žena vyplnila údaje potřebné k přihlášení do jejího internetového bankovnictví, uživatelské jméno a heslo. Přihlášení se ale nezdařilo a obdržela SMS zprávu od „své banky“, ve které byla informována o aktivaci smart banking. „Aktivaci provedla a následně zjistila, že jí byla z účtu odčerpána finanční hotovost. Otevřela totiž podvodné stránky, které jí nabídl vyhledavač,“ vysvětlila tisková mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

Policisté vyzývá k opatrnosti. Před zadáním přístupových údajů doporučují zkontrolovat adresu. Falešné stránky bank totiž propagují ve vyhledavačích podvodníci jako zaplacenou reklamu. Tímto způsobem podstrčí své falešné stránky tvářící se jako stránky banky, na první pohled nerozeznatelné.